top of page

O mně

Jmenuji se Kristina Bělková, ale v průběhu života jsem za své přijala jméno Kristina Eva Brigancia. Kristinou mne pojmenovali rodiče, Eva jsem pokřtěná a Brigancia je jméno Keltské bohyně, kterou jsem nějak vnitřně přijala za svou patronku. Proto jsem tedy více Kristina Eva Brigancia, než formální Kristina Bělková. 

Narodila jsem se v jedné vesničce roku 1980 nedaleko Prahy. Dětství, dospívání, ani další období nebylo snadné. Zažila jsem co je to opravdová zima, co je to nemít elektřinu, ani pořádně vodu. Vím co je to hlad, co je to napadení a útoky, nemoce, párkrát jsem byla na pokraji smrti a zažila jsem i ztrátu dítěte.

To, co vám zde letmo nastiňuji, nepíšu pro jakoukoli lítost. Svěřuji se pouze proto, abych tím dala najevo, že svou minulost mám již skutečně v minulosti a abych ukázala, že to jde. Dokonce i s pocitem vděčnosti za prožité zkušenosti. A to beze zbytku všem lidem, které jsem v průběhu života potkala.


Má cesta  mne dovedla až sem do kýženého, leč jistě né finálního stádia, kdy si mohu dovolit nabízet komplexní pohled a metody na pomoc v psychické nepohodě. Vše do sebe začíná zapadat jako jednotlivé dílky skládačky. 

Uvědomuji si, jak důležité je mít při terapii na zřeteli vliv bezprostředního okolí. 

To co jíme, kde vyrůstáme, v jakém prostředí jsme se narodili a v jakém nyní žijeme, v jakém stavu jsme po fyzické stránce, kde pracujeme, ale také jaké máme nastavení dané do vínku. S tím vším je třeba pracovat komplexně a nezaměřovat se pouze na jednu stránku života a myslet si, že se tím vše vyřeší. Tedy...může, ale je to málo pravděpodobné. 


Metody, které používám mám velmi ráda a vyzkoušené na sobě samé. Jsem totiž taková ta ona příslovečná - nevěřící Tomáška.. Proto si musím vše vyzkoušet a až teprve skrze vlastní zkušenost a prožitek uznat, zda daná metoda má něco do sebe. I proto mne prosím nepovažujte za ezoteričku. Nejsem ezoterička. Jsem "jen" obyčejná žena, která používá intuici i rozum. Cítím se dobře spojená se zemí. Nelítám kdesi v oblacích a nebudu vám vnucovat, že mi někdo sesílá informace o vás, či o mně samotné.

I když.. ano, při své práci velmi dávám na svou intuici, na vedení shora. Vlastně jsem pouhý prostředník skrze kterého se odehrává, co se odehrát má, ale zároveň používám i selský rozum. I přesto, že čas od času odvádím zbloudilé duše, nebude to rozhodně to první, co vám přednesu jako váš problém. Vždy se nejdříve podíváme na Váš život a zjistíme racionální příčinu vašich potíží.

 

Používané metody jsem se naučila:


Regrese -  u nejlepší učitelky, jakou jsem mohla potkat - u mojí milované Míly Lukášové. Tato zemitá žena mi předala své umění a já ráda a se ctí jdu v jejích šlépějích.

Mohendžodáro - tantra jóga pro ženy - v Meditačním centru Lažánky.

Tuto metodu bych nejraději zařadila do školského systému. Změnila mi život. Navrátila jsem se díky ní ke své pravé ženské podstatě.

Masáže - u báječného maséra ve školícím studiu Římská 21.

Taroty - u Aničky Bechné z Plzně

Výživové poradenství -  v trenérské škole - Active wellnes.

Jež má skvělý systém, který je podložen na spolupráci s internistou, čínským, či ajurvédským lékařem a fyzioterapeutem.


Přechodové rituály jsou mou srdeční záležitostí. Ty jsem se naučila po různu na rituálních setkáních a také z knih a šamanských vedeních

Meditace vedu především aktivní Oshovy, které jsou velmi, velmi účinné a osvobozující, při pravidelném provádění. Do budoucna mám v záměru dělat i řízené meditace. 


Numerologie - Dan Milman, Míla Lukášová a další knihy a inspirace. Pronikla jsem, myslím si, dost hluboko a pochopila jsem, že nejtrefnější a nejlepší neumerologii nám nabízí Dan Milman. Jeho systém životních cest na podkladě dvojčíslí je geniální. A prozradím vám, že snad neexistuje žádná kniha, která by byla skutečně komplexní. V každé je něco dobře a v každé je něco špatně. 

Možná se Vám může zdát, že toho dělám až příliš na to, aby to bylo skutečně hluboké, ale věřte mi, že vím o čem mluvím, když říkám, že je vše potřeba propojit a podívat se na problém z různých úhlů pohledu. Má již 7letá praxe v rámci terapií a všeho ostatního je mi více než oporou v jistotě takového tvrzení.

bottom of page