top of page

Numerologie

To, co máme před sebou,

a to, co máme za sebou,

jsou pouhé maličkosti ve srovnání s tím,

co nosíme v sobě.

A když to zevnitř vytáhneme na světlo světa,

dějí se zázraky. 

Henry David Thoreau

Numerologie, aneb svět čísel a jejich vlivu na nás. Jeden z nástrojů, který velmi ráda ve své praxi používám. Získala jsem široký vhled do této metody především díky samostudiu, ale nejen toho. Studovala jsem mnoho a mnoho knih a nejvíce men oslovil systém Dana Millmana, který jej poskládal na znalostech a práci Michaela Bookbindera. Ve spojení Dana Milmana s vědomostmi nabitými z jiných zdrojů jsem zkombinovala ucelenější numerologický systém čtení životních čísel a cest.

Na jeho principu tedy pracuji nejen s koncovým číslem, ale hlavně s dovjčíslím, které vyjde před koncovým sečtením. Například číslo 4 se může skládat z čísel 13, 31, 22, 40 a zcela vyjímečně i čistá 4. Tedy 5 různých možných typů čtyřek. Každá z těchto cest se trochu liší. 13 a 31 bude mít více potíží naslouchat sobě a komunikovat se sebou a okolím, zároveň mají v sobě více  kreativity. 22 bude zase více hloubavá a mít větší napojení do svých hlubin, ale můžou se ukazovat potíže spolupracovat s okolím, čístá 4 je zase více tvrdá a čistě cíařská, ale s mnoha skrytými talenty, atd...

122844958_10218156754932353_7769344479295772068_n.jpg
Vidíme tak, že není 4 jako 4. Proto jsem si tento systém tak oblíbila. Větší ucelenost a možnost hlubšího vhledu spolu s numerologickou mřížkou tak podává pravdivější informace o našem vlastním nastavení a úkolech, jež máme zvládnout.
Přesto je potřeba mít stále na zřeteli, že i numerologie je pouze nástroj, který nám pomáhá se lépe orientovat v sobě. Osobně přistupuji k metodám jako je numerologie, astrologie, tarot atp jako k pc hře, ve které jsme postavami vybavenými jistými vlastnostmi a v průběhu hry svou postavu vylepšujeme, nebo si naopak postavu poškozujeme. V průběhu hry tak několikanásobně překonáváme nastavení, jaké jsme měli na počátku, nebo naopak zahrajeme game over a i vylepšenou postavu hodíme zpět do původního nastavení. I když zkušenější.
 
Numerologie a astrologie jsou tedy metody, které nám ukazují kde jsme, co jsme, ale neříkají nám, že tak to musí zůstat až do konce života. Naopak, dostali jsme nějaké vybavení a je jen na nás, zda své nastavení překonáme, nebo celou hru uhrajeme beze změn. To je podle mne nejdůležitější pochopit při nahlížení do našich rozborů a pak s tím dál i pracovat. Pak se nedostaneme do pasti naočkovaných programů a smyšlenek, vycházející z různých rádoby předpovědí.
bottom of page