Regrese

 Hlubinná regrese je metoda, kterou osobně považuji za veliký dar. Dělám ji velmi ráda a těší mne pozorovat,

jaké úžasné výsledky přináší.


Naučila jsem se je od úžasné ženy, jakou je

Míla Lukášová. Její lidský přístup se mnou hluboce rezonuje a proto jsem si ji zvolila jako svou učitelku. 

Je mým velkým vzorem a inspirací.


Tato metoda je specifická především tím, že jde do hloubky problému, kde nachází primární trauma způsobující obtíže a s tím pak nadále pracuje.

134061031_10218575743566807_7081095201120798784_n.jpg

Důvody proč lidé vyhledávají pomoc právě touto metodou, jsou rozmanité. Jedním z důvodů je třeba to,

že napříč životem se dostáváme do obdobných situací, které nás zatěžují, nevíme si s nimi rady a to tak dlouho, dokud je nevyřešíme, nepochopíme. Jiní klienti chtějí zase vyřešit jeden určitý velmi konkrétní problém spojený s určitou událostí, a to pak lze zvládnout během jednoho sezení. Jiní na sobě chtějí pracovat a takzvaně se vyčistit, v tom případě je to běh na delší trať a vícero sezení, neb rozhodně nikomu neslibuji, že jedním sezením se vyřeší celý život plný dílčích traumat. Regrese ovšem není nutné podstupovat často, nýbrž tak jak klient potřebuje.

Bohužel internetem a mezi lidmi koluje spousta nepřesných informací a mýtů o tom, jak regrese probíhá. Jedním z nejzásadnějších mýtů je sezení probíhající v hypnóze. V žádném případě se nejedná o hypnózu !! Klient se uvádí do takzvané alfa hladiny, což je stav těsně před usnutím, kdy v průběhu terapie klient normálně komunikuje a vnímá, jen se díky hladině alfa dostane hlouběji do svého podvědomí.

Častým jevem také bývá strach z minulých životů či obava, co se odhalí. Do takto hluboké minulosti se můžeme dostat, ale je to zřídkavé, většinou se řeší pouze současný život. Nejvíce traumat si totiž odnášíme z doby prenatální, porodní a z dětství.


Chápu každého, kdo si myslí, že minulé životy jsou nesmysly. Sama jsem k tomu tak také přistupovala, dokonce i v době kdy jsem se regrese učila.

Tehdy jsem si říkala, že mozek člověka dokáže vykoumat různé záhadnosti, ale následná zkušenost mne přesvědčila. Netroufám si na 100% tvrdit, že to byly skutečně minulé životy, ale zážitky to byly velmi silné, konkrétní a přesvědčivé.

Letitá zkušenost mne dovedla k přesvědčení, že je úplně jedno, zda se o minulý život skutečně jedná, důležité je, že regrese funguje, přináší úlevu a pochopení.