top of page

Regrese

Hlubinná regrese je metoda, kterou osobně považuji za veliký dar. Dělám ji velmi ráda a těší mne pozorovat, jaké úžasné výsledky přináší.


Metodu jsem se naučila od úžasné ženy, jakou je

Míla Lukášová. Její lidský přístup se mnou hluboce rezonuje a proto jsem si ji zvolila jako svou učitelku. Je mým velkým vzorem a inspirací.


Tato metoda je specifická především tím, že jde do hloubky problému, kde nachází primární trauma způsobující obtíže, a s tím pak nadále pracuje.

Důvody proč lidé vyhledávají pomoc právě touto metodou jsou rozmanité. Jedním z důvodů je třeba to, že napříč životem se dostáváme do obdobných situací, které nás zatěžují, nevíme si s nimi rady, a to tak dlouho, dokud je nevyřešíme, nepochopíme.

 

Jiným důvodem je potřeba vyřešit jeden určitý, velmi konkrétní problém spojený s určitou událostí. To pak bývá možné zvládnout během jednoho sezení.

 

Nejčastěji ale na sobě lidí chtějí pracovat a takzvaně se vyčistit. V tom případě je to běh na delší trať a vícero sezení, neb rozhodně nikomu neslibuji, že jedním sezením se vyřeší celý život plný dílčích traumat. Regrese ovšem není nutné podstupovat často, nýbrž tak jak klient potřebuje.

FV0A7097.JPG

Bohužel internetem a mezi lidmi koluje spousta nepřesných informací a mýtů o tom, jak regrese probíhá. Jedním z nejzásadnějších mýtů je sezení probíhající v hypnóze. V žádném případě se nejedná o hypnózu !! Klient se uvádí do takzvané alfa hladiny, což je stav těsně před usnutím, kdy v průběhu terapie klient normálně komunikuje a vnímá, jen se díky hladině alfa dostane hlouběji do svého podvědomí.

 

Častým jevem také bývá strach z minulých životů či obava, co se odhalí. Do takto hluboké minulosti se můžeme dostat, ale je to zřídkavé, většinou se řeší pouze současný život. Nejvíce traumat si totiž odnášíme z doby prenatální, porodní a z dětství.


Chápu každého, kdo si myslí, že minulé životy jsou nesmysly. Sama jsem k tomu tak také přistupovala, dokonce i v době kdy jsem se regrese učila.

Tehdy jsem si říkala, že mozek člověka dokáže vykoumat různé záhadnosti, ale následná zkušenost mne přesvědčila. Netroufám si na 100% tvrdit, že to byly skutečně minulé životy, ale zážitky to byly velmi silné, konkrétní a přesvědčivé.

 

Letitá zkušenost mne dovedla k přesvědčení, že je úplně jedno, zda se o minulý život skutečně jedná, důležité je, že regrese funguje, přináší úlevu a pochopení.

Pomocí regrese, se dá vyřešit mnoho potíží:

 

  • traumata  jakéhokoli původu (domácí násilí, ztráta blízké osoby, šikana, zneužívání,...)

  • deprese, pocity psychické nepohody, fobie, různé strachy (z výšek, hadů, pavouků, lidí, uzavřených prostor, ...), nízké sebevědomí, ztráta energie, neurózy

  • psychospirituální krize - pomoc s jejím procházením

  • emoce, které těžko zvládáme, nebo přichází bez zjevné příčiny – vztek, smutek, lítostivost, pocit oběti, plačtivost, úzkost

  • usnadnění průchodu těžkou životní situací

  • možnost odhalení důvodu, proč se nedaří v konkrétních oblastech života (vztahy, peníze, kariéra, ...)

  • dají se vyřešit fyzické projevy bolesti (bez zjevné příčiny), nespavost, migrény, bolesti na konkrétním místě na těle, nespavost, ekzémy, koktavost, ...

  • poúrazové stavy, problémy s otěhotněním

  • problémy s váhou - nízká, vysoká, nezvladatelné chutě, stravovací návyky

bottom of page